Kartepeli çocuklara KIZILAY’ın önemi anlatıldı

07 Kasım 2017 Salı, 22:17
Booking.com

Kartepe Belediyesi Çocuk Kulübü Kızılay Haftası etkinlikleri kapsamında Türk Kızılayı Kocaeli Şube Başkanlığını ziyaret etti.

Her yıl 29 Ekim – 9 Kasım tarihleri arası Kızılay Haftası olarak kutlanıyor. Kızılay Haftası dolayısıyla Kartepe Piri Reis Bilgi Evi ve Necip Fazıl Kısakürek Bilgi Evi öğrencileri Türk Kızılayı Kocaeli Şube Başkanlığı’nı ziyaret ederek, Kızılay’ın ne olduğu, ne zaman kurulduğu ve işlevi hakkında bilgiler edindiler. Kısa bir çizgi film ile de Kızılay’ın 7 ilkesi olan; insanlık, ayrım gözetmemek, tarafsızlık, bağımsızlık, gönüllü hizmet, birlik ve evrensellik çocuklara öğretildi. Anlatılanları can kulağı ile dinleyen çocuklar, Kızılay hakkında merak ettikleri tüm soruları görevliye yönelttiler. Kartepeli çocuklar için verimli geçen bu ziyaret, onların Kızılay hakkında bilinçlenmesini sağladı.

BİLGİ ALDILAR

Kızılay Genel Hizmet Yöneticisi Burçak Aydın “Öğrencilerimizin ilgisi bizleri mutlu etti. Böylelikle çocuklarımıza farkındalık oluşturduğumuzu düşünüyorum. Öğrencilerimize Kızılayı anlattık. İnşallah evlerine gittiklerinde ailelerine Türk Kızılayı’nın ne yaptığını, nasıl hizmetler yürüttüğünü rahatlıkla anlatabilirler. Kartepeli çocuklara bu imkânları sağlayan Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez’e çok teşekkür ediyorum” dedi. Kartepe Belediyesi Bilgi Evleri öğrencileri ile Kızılay yetkilileri daha sonra hatıra fotoğrafı çekinerek ziyaret son buldu.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz