Yarının Kentleri Kapadokya’da Kartepe konuşulacak

08 Ocak 2018 Pazartesi, 10:26
Booking.com
1. Uluslararası Şehir, Çevre ve Sağlık Kongresi 16-20 Nisan 2018 tarihleri arasında Kapadokya’da gerçekleştirilecek. Teması “Yarının Kentleri” olarak belirlenen kongreye Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez’in Danışmanı Doç.Dr.Levent Atalı’da katılacak.

KOCAELİ – Kartepe

I.Uluslararası Şehir, Çevre ve Sağlık Kongresi, “Şehir, Çevre ve Sağlıkta İşbirliği” temasıyla 11-15 Mayıs 2016 tarihlerinde KKTC’nde gerçekleştirildi. Cumhuriyeti’nde “Şehir, Çevre ve Sağlıkta İşbirliği” teması ile yapılan kongrede 300’ün üzerinde katılımcı takip etmesinin yanı sıra 122 adet bildiri sunuldu.

SONUÇLAR BELİRLENDİ

  1. Uluslararası Şehir, Çevre ve Sağlık Kongresi’nde şehir, çevre ve sağlık konularında gerçekleştirilen sunumlar ve tartışmalar sonucunda; kongrenin temel çıktıları şehir, çevre ve sağlık alanında işbirliği, her üç alanda ortak hareket için, ortak dile ihtiyaç olduğu, işbirliğinin temelini yerel yönetimler kurmaları ve uluslararası şehir, çevre ve sağlık kongresi düzenli olarak yapılmalıdır olarak belirlendi.

YARININ KENTLERİ

Bu çıktılar doğrultusunda; II. Uluslararası Şehir, Çevre ve Sağlık Kongresi’ni 16-20 Nisan 2018 tarihinde Kapadokya’da gerçekleştirilecek. II. Uluslararası Şehir, Çevre ve Sağlık Kongresinin teması “Yarının Kentleri” olarak belirlendi. Hayallerin ötesinde ilerleyen teknolojiye rağmen temel ihtiyaçları karşılamayı sağlayan olanakların azaldığı yerkürede, bu iki zıt konuyu ele alan ve “Yarının Kentleri” için çalışan bilim insanları Kongre’de temsil edilecek.

ATALI’DA KATILACAK

İnsanoğlunun 2027 yılında Mars’a kalıcı olarak yerleşmeye gitmeyi planladığı günümüzde yarının kentlerinin nasıl olacağı tartışmaya açılacaktır. Düzenlenecek olan kongreye Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez’in danışmanı KOÜ Spor Bilimleri Fakültesi, Spor Yöneticiliği Bölümü Öğretim Üyesi Doç.Dr.Levent Atalı’da katılacak. Ayrıca bilim kurulu üyesi olarak toplantıda yer alacak Atalı, Kartepe.yi de tanıtacak. Detaylı bilgiye www.sehircevresaglikkongresi.com adresinden ulaşabilir.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz